Call Us:
+977-15706949|5705948

Founder Members

  • Home
  • Founder Members
Mr. Rishikesh Shaha

District: Kathmandu.

Prof. Chunda Prasad Sharma

District: Kathmandu.

Mr.Tulsi Lal Amatya

District: Lalitpur.

Mr. Shambhu Prasad Gyawali

District: Kathmandu.

Prof. Surya Prasad Shakya

District: Kathmandu.

Mr.Ramananda Prasad Singh

District: Lalitpur.

Mr.Dirgha Raj Koirala

District: Kathmandu.

Mr. Birendra Kesari Pokharel

District: Kathmandu.

Mr. Padma Ratna Tuladhar

District: Kathmandu.

Mr. Bishwo Nath Jaiswal

District: Bara.

Mr. Ram Hari Joshi

District: Sarlahi.

Mr. Krishna Prasad Bhandari

District: Kathmandu.

Dr. Devendra Raj Pandey

District: Kathmandu.

Mr. Kedar Prasad Koirala

District: Kathmandu.

Mr.Ishwori Chandra Sharma

District: Kathmandu.

Mr.Nutan Thapaliya

District: Kathmandu.

Mr.Bharat Mohan Adhikari

District: Morang.

Mr. Kamal Prasad Koirala

District: Morang.

Mr. Daman Nath Dungana

District: Kathmandu.

Mr. Prem Krishna Pathak

District: Kathmandu.

Mr.Piruddin Mir

District: Kathmandu.

Mr. Santosh (Binod) Pant

District: Kathmandu.

Mr. Dwarika Raj Upreti

District: Kavre.

Mr. Pradeep Giri

District: Siraha.

Mr. Marshal Julum Shakya

District: Kathmandu.

Mr. Birendar Bhakta Shrestha

District: Kathmandu.

Ms.Sushila Karki

District: Morang.

Mr. Babu Ram Bhattarai

District: Gorkha.

Mr.Tika Upreti

District: Morang.

Mr. Durga Subedi

District: Morang.

Prof. Kapil Shrestha

District: Kathmandu.

Mr. Gandhi Pandit

District: Kathmandu.

Mr. Shambhu Thapa

District: Udayapur.

Mr. Gopa Siwakoti 'Chintan'

District: Kathmandu.

Mr. Trailokya Man Singh

District: Kathmandu.

Mr.Harendra Bahadur Shrestha

District: Kathmandu.

Mr.Purushottam Dahal

District: Kathmandu.

Mr.Rishi Prasad Sharma

District: Kathmandu.

Mr. Basu Sashi

District: Kathmandu.

Mr. Sudip Pathak

District: Kathmandu.

Mr. Hom Nath Pathak

District: Kathmandu.

Mr. Mathabar Singh Basnet

District: Bhaktapur.

Mr. MallaK. Sundar

District: Kathmandu.

Mr. Yogesh Upadhyaya

District: Kathmandu.

Mr. LekhBahadur Thapa

District: Kaski.

Mr. Prakash Raut

District: Kathmandu.

Mr. Dhruba Man Bhandari

District: Kathmandu.

Mr. Yogendra Man Bijukchhen

District: Bhaktapur.

Mr.Ram Raja Dhaubadel

District: Kavre.

Mr. K.G. Baidar

District: Kavre.

Mr. Subash Dhakal

District: Morang.

Mr. Krishna Pahadi

District: Morang.

Mr. Kuber Koirala

District: Morang.

Mr. Shyam Lal Shrestha

District: Kathmandu.

Mr. Om Prakash Bhuju

District: Bhaktapur.

Mr. Raja Ram Niruala

District: Kathmandu.

Mr. Dhruba Madhu karmi

District: Bhaktapur.

Mr.Pradeep Pokharel

District: Morang.

Mr.Babu Ram Giri

District: Dhanusa.

Mr.Bishnu Gopal Kusi

District: Bhaktapur.

Mr.Laxmi Bhakta Lasiwa

District: Bhaktapur.

Mr.Ramesh Thapa

District: Bhaktapur.

Mr.Shyam Krishna Koju

District: Bhaktapur.

Mr.Narayan Bhakta Tha

District: Bhaktapur.

Mr. Krishna Kaji Koju

District: Bhaktapur.

Mr.Ritu Prasad Gartaula

District: Jhapa.

Mr.Shobhakar Parajuli

District: Bara.

Mr.Mohan Bahadur Basnet

District: Sindhupalchowk.

Mr. Basanta Bahadur Shrestha

District: Kathmandu.

Mr. Jyoti Ratna Shakya

District: Kathmandu.

Mr. Rabindra Sharma

District: Kathmandu.

Mr. Chandra Singh Lama

District: Kavre.

Mr. Nadan Kumar Sharma

District: Dang.

Mr. Kabibar Shahi

District: Kathmandu.

Mr. Krishna Bandu Pooja

District: Chitwan.

Mr.Tej Singh Malla

District: Kathmandu.

Ms. Charles Mendisi

District: Kathmandu.

Ms.Bharati Silwal Giri

District: Kathmandu.

Ms. Pratima Mudvary

District: Kathmandu.

Ms. Ichha (Sabitri) Gautam

District: Bardiya.

Mr. Indra Kharel

District: Dhading.

Mr. Ram Shaha

District: Nuwakot.

Mr. Narayan Kaji Shrestha

District: Kathmandu.

Mr. Ramesh Thapa

District: Lalitpur.

Mr. Sita Ram Tamang

District: Bhojpur.

Ms. Parijat

District: Kathmandu.

Mr. Mahesh Karmocha

District: Okhaldunga.

Mr. Mahadev Yadav

District: Dhanusa.

Mr. Hiranya Lal Shrestha

District: Makawanpur.

Connect With Us: